Маніфест українців проти куріння - Якщо Ви поділяєте наші погляди незалежно від того, курите Ви чи ні, – приєднуйтесь!

Україна кидає курити, або чому ми розпочинаємо масштабну боротьбу проти куріння

«Невеличкій групі вдумливих та ініціативних людей цілком під силу змінити світ. Зазвичай зміни так і відбуваються».

Маргарет Мід (1901—1978), відомий американський етнограф

Україна – один з найбільших «курців» у світі

У переліку зі 132 країн за поширеністю куріння ми — серед аутсайдерів — сьомі знизу.У нас курить дві третини чоловіків — 67% — та кожна 5-та жінка — 20%. За роки незалежності жінок, які курять, стало вдвічі більше!Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи»:

«Так сталося, що мене ця шкідлива звичка оминула. І коли мої друзі-курці мене запитують: «Ти що, ніколи не курив?», а я відповідаю: «Ні», вони кажуть: «Молодець! Ми тобі заздримо. На жаль, свого часу ми вчинили інакше і тепер шкодуємо!». Так говорять 9 з 10-ти знайомих курців. Та коли ти в процесі, відмовитися непросто. Давайте не починати!»

Сьогодні в Україні курять 15,5 мільйонів людей.Так багато, як у нас, наприклад, у США та Канаді курили в 1960-ті роки, коли людству ще тільки стали відомі наукові дані про шкоду куріння. Сьогодні там поширеність куріння вдвічіменша, ніж в Україні.У Японії рівень куріння також приблизно вдвічі менший, ніж в Україні. Там курить 26,3%, тоді як у пікових 1960-х роках курило 49,4% дорослих.У США кількість курців незмінно зменшується і сьогодні становить 20,9%. Найбільше падіння за останні 20 років було зафіксовано з 2002 по 2004 р.У Канаді кількість курців найменша — 15%, тоді як у 1963 році їх було 49%.У Великій Британії в усіх установах Національної служби охорони здоров’я можна отримати допомогу в припиненні куріння, включаючи рецепт на безкоштовні ліки, які допомагають позбутися цієї звички.Зменшити поширеність куріння в Україні вдвічі — з 42% до 20% — є цілком реальним. І це буде одним з конкретних кроків у побудові розвинутої країни.Сьогодні в державних установах України немає жодної людини, яка б повний робочий день займалася проблемою боротьби з курінням. Немає жодного спеціалізованого державного центру чи програми для допомоги тим, хто хоче кинути курити.